Par projektu

LU Literatūras, folkloras un mākslas institūta iniciētās akcijas “Dziedi ar arhīvu” mērķis ir popularizēt Latviešu folkloras krātuves skaņu ierakstus un aicināt sabiedrību arhīva dziesmas papildināt ar mūsdienu versijām. Akcija notiks laikā no 2019. gada 15. februāra līdz 15. jūnijam. “Dziedi ar arhīvu” ir turpinājums plašu sabiedrības atsaucību guvušajām akcijām “Lasīsim dzejiņas” (Lasi skaļi #2) un “Skandē Veidenbaumu” (Lasi skaļi #1), kur ikvienam bija iespēja skaļi ielasīt bērnu un Eduarda Veidenbauma dzeju.

Kā piedalīties?

Klausies arhīva dziesmas. Veic audioierakstu savā datorā vai mobilajā ierīcē un augšupielādē šajā vietnē; vari arī pievienot saiti no saviem mūzikas profiliem Youtube, Soundcloud. Balso par sev tīkamākajām jaunajām dziesmu versijām un seko statistikai, lai noskaidrotu akcijas populārākos ierakstus.

Pēc tam, kad redaktors būs noklausījies ierakstu, tas tiks apstiprināts un e-pastā saņemsi saiti uz savu ierakstu, ar to varēsi dalīties sociālajos tīklos. Paralēli tiks veidota akcijas redaktoru izlase interneta vietnē Youtube.

Par sabiedrības iesaisti

Akciju organizē LU Literatūras, folkloras un mākslas institūts (LU LFMI) ES ERAF finansētā projektā “Stiprinot zināšanu sabiedrību” (Nr. 1.1.1.1/16/A/040) ietvaros. Projekta mērķis ir izstrādāt virtuālu pētniecības un sabiedrības iesaistes laboratoriju un informācijas analīzes rīkus pētījumu veikšanai digitālajās humanitārajās zinātnēs, iesaistīt sabiedrību kopīgu zināšanu radīšanā un padarīt publiski brīvi pieejamu, ērti lietojamu apjomīgu kultūras datu kopumu pētniecībai un vispārējai izziņai.

LU LFMI jau realizējis un joprojām realizē vairākas nozīmīgas sabiedrības iesaistes akcijas saistībā ar kultūrvēsturisko mantojumu, piemēram, folkloras materiāla digitālās krātuves papildināšanu akcijās “Simtgades burtnieki” un “Valodas talka”.

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lapas lietojamību un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lulfmi.lv digitālajos resursos. Uzzināt vairāk.